Ułatwienia dostępu

Ogród Spotkań w Suchedniowie

Projekt Ogród Spotkań w Suchedniowie był skierowany do dzieci, młodzieży oraz do osób dorosłych mieszkających w powiecie skarżyskim. Udało się nam zebrać grupę 25 osób, z którymi wspólnie stworzyliśmy międzypokoleniowy Ogród Spotkań z którego - w określinych godzinach i dniach - mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Jest to miejsce miejsce integrujące mieszkańców szukających alternatywnych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Okres realizacji: październik 2022 - czerwiec 2023

CELE PROJKETU:

  • wzmocnienie więzi między mieszkańcami powiatu skarżyskiego
  • uatrakcyjnienie spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu
  • poprawa świadomości ekologicznej
  • wzmocnienie sprawczości w dziedzinie ochrony środowiska
  • przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu ogrodnictwa permakulturowego

GŁÓWNE DZIAŁANIA:

Projekt opierał się na 8 cyklicznych spotkaniach tematycznych odbywających się w gospodarstwie ekologicznym Na Polu u Kopra w Suchedniowie. Podczas spotkań uczesnticy otrzymali teoretyczną wiedzę dotyczącą ekologicznej uprawy roślin, którą mogli zastosować w praktyce tworząc wspólnie Ogród Spotkań.

Nasi uczestnicy o projekcie:

„To co jest największą wartością, to fakt, że dzieci mogą poznać skąd się bierze jedzenie, młodzież i dorośli ma szansę popracować z ziemią i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach”

„Spotkaniom przyświeca idea samowystarczalności, nabytą wiedzę można wykorzystać w swoim przydomowym ogródku albo nawet na balkonie. I to co dla mnie najbardziej ekscytujące to możliwość zebrania plonów wspólnej pracy.”

„Ogród Spotkań jest wspaniałą alternatywą dla osób, które nie mają działki a chciałyby uprawiać warzywa. Dodatkową wartością uczestnictwa w naszym projekcie jest zapoznanie się z innymi osobami, które również interesują się ekologią i uprawą roślin. Przez ostatnie dziesięć miesięcy udało się nam stworzyć wokół Ogrodu zgraną grupę mieszkańców zarówno z Suchedniowa jak i ze Skarżyska.”

Ogród spotkań jest projektem Fundacji Ludzie z Natury finansowanym w ramach programu Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi” - V edycja

Projekt realizowany przez:
Budowa strony sfinansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Chcesz nas wesprzeć ?

Zobacz jakie masz szerokie możliwości wsparcia naszej inicjatywy. Kliknij w przycisk i sprawdź.
WspieraJ
Copyright © 2024 Ludzie z natury
Created by: 
SquareTech
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram