Ułatwienia dostępu

Baza Leśna Oskoła

Baza Leśna Oskoła to wyjątkowe miejsce, które tworzyliśmy z myślą o najmłodszych. Nasze całoroczne warsztaty leśne, oparte są na skandynawskim modelu leśnych przedszkoli, gdzie stawiamy na harmonijny rozwój dziecka poprzez spędzanie czasu na świeżym powietrzu, niezależnie od warunków pogodowych.

Głównym celem zajęć w ramach leśnych warsztatów w “Oskole” jest umożliwienie dzieciom swobodnej eksploracji natury, co sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka zgodnie z własnymi potrzebami i rytmami przyrody. Przestrzeń, w której odbywają się zajęcia, została starannie przygotowana z myślą o zachowaniu naturalnego otoczenia, w którym dzieci mogą odkrywać różnorodność roślin, drzew, gałęzi, kamieni, szyszek oraz innych elementów przyrody. Na terenie Bazy Oskoła znajduje się zadaszenie oraz dom. Budynek ten jest wybudowany z zasadami ekologicznego budownictwa i w poszanowaniu natury. Główne materiały z których został zbudowany to drewno, słoma, glina .

Baza Leśna Oskoła to miejsce, w którym celebrujemy dzieciństwo połączone z przyrodą w naturalnym dla niej rytmie. Zmieniające się pory roku determinują nasze codzienne działania. Poznajemy świat, który nas otacza, taki jakim on jest. Doświadczamy mocy żywiołów, wzbogacając nimi swoje doświadczenie.

DO KOGO SKIEROWANE SĄ WARSZTATY?

Grupy przedszkolen i szkolne: prowadzimy warsztaty leśne dla grup przedszkolnych i szkolnych (wiek dzieci od 3 do 10 lat). Mogą Państwo wybrać konkretny temat zajęć z naszego katalogu. Przykładowe tematy:

  • "Poczuj Las" - robimy leśną jogę, doświadczamy lasu wszystkimi zmysłami podczas uważnego spaceru, dowiadujemy się co Kubuś Puchatek robi w lesie.
  • "Baśniowy dzień" - poznajemy Faunę i Florę, budujemy domki dla wróżek, rzeźbimy własne baśniowe postaci i tworzymy leśne krasnale.
  • "Gra w podchody" - gramy w grę terenową i zgadujemy zagadki przyrodnicze, tworzymy mapę lasu.
  • "Ptasi odkrywcy" - dowiadujemy się jak uwoć leśne gniazdko, wykonujemy maski dla ptaków, słuchamy baśni o zegarmistrzu, dowidujemy się wielu ciekawostek o ptakach.
  • "Dzień ogniska" - uczymy się jaki gałęzie można zbierać do ogniska, jakie są zasady bezpieczeństwa przy ogniu, gotujemy wspólnie na ogniu.

Cena warsztatów leśnych: 35 zł za dziecko. Warsztaty trwają zwykle 3 godziny.

Osoby indywidualne: w piątki zapraszamy Ciebie oraz Twoje dziecko na nasz dzień ogniska. Wspólnie przygotujemy materiał na ognisko, ugotujemy obiad na ogniu.

Cena odwiedzin: jeśli zostaniesz z Twoim dzieckiem na terenie Bazy, jest to oferta bezpłatna. W przypadku, kiedy dziecko zostaje pod naszą opieką cena wynosi 50 zł za cały dzień z posiłkiem.

Wynajem Bazy na urodziny i inne wydarzenia rodzinne

Może masz ochotę wyprawić dziecku albo sobie urodziny w plenerze? Nasza Baza nadaje się do tego idealnie! Dysponujemy całym zapleczem do tego typu imprez. Udostępnimy Ci krzesła, stoły, sztućce, talerze, kubki itd. Mamy również duży rozkładany namiot do imprez plenerowych.

W Bazie możesz skorzystać z w pełni wyposażonej kuchni, toalety.

Możemy również przygotować i poprowadzić dla dzieci gry i zabawy.

Cena do ustalenia. Zapraszamy do kontaktu!

LOKALIZACJA

ul. Działkowa, Skarżysko-Kamienna

KONTAKT I ZAPISY

Monika - koordynatorka Bazy Leśnej OSKOŁA

Nr tel: 793 901 701

E-Mail: bazaoskola@gmail.com

Facebook: Baza Leśna Oskoła 

WSPIERAJĄ NAS:

Projekt realizowany przez:
Budowa strony sfinansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Chcesz nas wesprzeć ?

Zobacz jakie masz szerokie możliwości wsparcia naszej inicjatywy. Kliknij w przycisk i sprawdź.
WspieraJ
Copyright © 2024 Ludzie z natury
Created by: 
SquareTech
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram