Ułatwienia dostępu

O nas

Fundacja Ludzie z Natury została założona w 2022 roku przez grupę nieformalną “Matki z Natury” - grupę mam, którym brakowało w Skarżysku wydarzeń dla rodzin z dziećmi w bliskości z naturą. Postanowiłyśmy, że będziemy realizować takie działania dla siebie i dzielić się nimi z innymi.

Naszą wizją jest zbliżanie ludzi do natury i do siebie nawzajem.

Wierzymy, że Ludzie są z natury pięknie różnorodni. Chcemy tworzyć przestrzeń otwartą dla każdego. Bezpieczną przystań, gdzie wszyscy mogą rozwijać swój naturalny potencjał i dzielić się pasją z innymi. 

Nasze wartości:

bezpieczeństwo - chcemy, żeby każdy uczestnik naszych wydarzeń czuł się akceptowany, bezpieczny i “na miejscu”.

W każdym naszym działaniu ważna jest dla nas komunikacja - wszystkich, bez względu na wiek, zachęcamy do przestrzegania zasad dialogu:

  • słuchamy innych z uważnością,
  • wyrażamy swoją opinię (nie zakładamy, że wiemy, co inni myślą),
  • próbujemy zrozumieć zamiast oceniać,
  • szanujemy poglądy innych, ale nie musimy się z nimi zgadzać.

wspólnota - dla nas to słowo ma ogromne i wielorakie znaczenie - na poziomie namacalnym jest podstawą naszej działalności (naszym Fundatorem jest Maciej Klimek - prezes naszego niezawodnego partnera - firmy Klimek - Nieruchomości, która wspiera również wspólnoty mieszkaniowe w swoim rozwoju). Wspólnota, to dla nas także współbycie wszystkich istot na naszej planecie. Każd_ z nas jest inn_, wyjątkow_ a zarazem  z każd_ mamy jakiś punkt wspólny. Wierzymy, że kluczowe dla rozwoju społeczeństwa jest ZAUFANIE, mające tak ogromne znaczenie w budowaniu demokracji. Zaufanie jest kluczowe dla SZCZEROŚCI wobec siebie i innych. Będąc szczerym/szczerą dostrzegamy swoją indywidualność w połączeniu z innymi i tworzymy wspólnotę bazującą na TOLERANCJI.

różnorodność - wspólnota obejmująca wszystkie istoty w samej swojej istocie obejmuje ogromną różnorodność. Zależy nam na tym, żeby w przestrzeni, którą tworzymy było miejsce dla wszystkich i żeby każd_ czuł_ się bezpiecznie będąc sobą.

ekologia - ta wartość jest dla nas łącznikiem i rozszerzeniem pozostałych - informacją, że jako społeczeństwo ludzi nie żyjemy w próżni, tylko na naszej planecie wśród wielu żywych istot - zwierząt, gadów, płazów, owadów, drzew, roślin, rzek, oceanów a nawet kamieni. Dla nas każdy element przyrody zasługuje na uznanie i szacunek tak samo, jak człowiek. Dlatego staramy się, żeby nasze działania nie krzywdziły nikogo i uwzględniały bezpieczeństwo każdego z elementów przyrody w swojej różnorodności we wspólnocie z innymi.

Nasz zespół:

Maria Filipiak

Zarząd

specjalistka ds finansowych

E-Mail: maria.filipiak@ludzieznatury.org

Agata Klimek

Zarząd

koordynatorka projektów i fundraisingu

E-Mail: agata.klimek@ludzieznatury.org

Martyna Błaszczyk-Filipiak

Zarząd

koordynatorka Domku Namaya i Strefy LAS

specjalistka ds marketingu

E-Mail: martyna.b.filipiak@ludzieznatury.org

Magdalena Kruk-Ubysz

Rada Nadzorcza

specjalistka ds komunikacji

E-Mail: magdalena.k.ubysz@ludzieznatury.org

Anna Niedbała

Rada Nadzorcza

specjalistka ds prawnych

Weronika Szlufik

Rada Nadzorcza

koordynatorka wsparcia seniorów

Monika Górczyńska

koordynatorka Bazy Leśnej OSKOŁA

E-Mail: bazaoskola@gmail.com

Oliwia Gajewska

edukatorka w Bazie Leśnej OSKOŁA

Projekt realizowany przez:
Budowa strony sfinansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Chcesz nas wesprzeć ?

Zobacz jakie masz szerokie możliwości wsparcia naszej inicjatywy. Kliknij w przycisk i sprawdź.
WspieraJ
Copyright © 2024 Ludzie z natury
Created by: 
SquareTech
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram