Ułatwienia dostępu

“Wiosna Ludzi z Natury”

W ubiegły weekend miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: “Wiosna Ludzi z Natury”. W ramach tej inicjatywy odbył się szereg aktywności z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

“Ideą naszego wydarzenia było ukazanie mieszkańcom, że niewiele potrzeba, aby zrobić coś dobrego dla środowiska. Mimo nie do końca sprzyjającej pogody w weekend, nie przenieśliśmy wydarzenia na późniejszy termin. Od początku działalności naszej Fundacji chcemy inspirować mieszkańców do spędzania czasu w plenerze podczas każdej pogody.” - opowiada Agata Klimek, wiceprezeska Fundacji Ludzie z Natury, jedna z inicjatorek wydarzenia.

Zajęcia sensoryczne dla dzieci, naprawa zabawek, wymiana i przerabianie ubrań

W ramach “Wiosny Ludzi z Natury” w piątek dzieci mogły wziąć udział w zajęciach sensorycznych. W specjalnie przygotowanym warsztacie najmłodsi mogli naprawić swoje zabawki.

Popołudniu odbyła się już dobrze znana mieszkańcom wymianka ubrań, w której jak zawsze wzięło udział wiele osób. Każdy mógł przynieść ubrania, z których już nie korzysta i wymienić się z innymi. Za pozostałe tekstylia Fundacja otrzyma darowiznę z platformy “Ubrania do oddania”. Pieniądze te członkinie chcą przeznaczyć na remont nowej przestrzeni Fundacji oraz doposażenie Bazy Leśnej Oskoła.

Uczestnicy wymianki wzięli również udział w warsztatach przerabiania ubrań i z koszulek wykonali… naszyjniki!

Deszcz i chłód nie straszny mi!

Sobotnia pogoda nie rozpieszczała uczestników. Mimo wszystko zebrała się pokaźna grupa mieszkańców chcących oczyścić las za szpitalem ze śmieci. Nie było im jednak dane wejść głębiej, gdyż już na samym wejściu do lasu ilość odpadów była przerażająca!

“Resztki budowlane, puszki, niezliczone ilości małych szklanych butelek… Czego tam nie znaleźliśmy! Akcję na pewno powtórzymy! Uważamy jednak, że konieczna jest kampania społeczna i uświadomienie mieszkańcom jakie konsekwencje niesie za sobą wyrzucanie śmieci do lasu. Ja nie wyobrażam sobie, jak można wyrzucić mały papierek na chodnik…” - relacjonowała Weronka Szlufik, inicjatorka akcji sprzątania lasu.

Po akcji sprzątania uczestnicy mogli liczyć w Bazie Leśna Oskoła na ciepłą herbatę, ciepły poczęstunek i przytulną przestrzeń domku. Już na miejscu na dzieci czekały do ozdoby maski ptaków, a dla dorosłych warsztaty z samodzielnego wykonania środków czystości.

“Wiosna Ludzi z Natury” to pierwsze wydarzenie z cyklu “Pór roku Ludzi z Natury”. Na koniec czerwca Fundacja planuje również wymiankę ubrań, akcję sprzątania i dobrze znany naszym czytelnikom piknik błotny.

Projekt realizowany przez:
Budowa strony sfinansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Chcesz nas wesprzeć ?

Zobacz jakie masz szerokie możliwości wsparcia naszej inicjatywy. Kliknij w przycisk i sprawdź.
WspieraJ
Copyright © 2024 Ludzie z natury
Created by: 
SquareTech
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram